Продавець "Рідний сад" сімейний розплідник рослин rodnoysad.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
954 відгуків
Безкоштовна доставка від 999 грн

Сьогодні ми не можемо обробляти замовлення та повідомлення, оскільки сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в понеділок.

"Рідний сад" сімейний розплідник
0 (800) 33-54-74
Додати відгук

Інструкції

Наполегливо рекомендуємо!!!

 

1. Уважно перечитати опис потрібного Вам товару, особливо характеристики

2. Уважно вивчити інструкції наведені нижче!

 

Дотримання наших рекомендацій дозволить уникнути частих помилок і отримати хороший результат!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Інструкція до насіння багаторічних рослин

 

Стратифікація насіння

Стратифікація — процес імітації природних умов для насіння рослин, для прискорення проростання. Зазвичай це зберігання при низькій температурі, замочування і пророщування в річковому піску або перліті.

Коли починати пророщувати насіння?

Для початку потрібно визначитися з термінами посадки. Якщо рослина буде вирощуватися спочатку в контейнері, врахуйте що в зимові місяці знадобиться додаткова досвічення фитолампами (близько 16 годин на добу), інакше рослини будуть відчувати нестачу сонячного світла і будуть витягуватися і погано розвиватися.

Якщо у вас немає можливості досвічувати сходи, то перенесіть терміни висадки насіння на кінець лютого, розміщуючи ваші посадки на південному вікні.

Визначте дату висадки насіння в грунт або контейнери, відніміть від цієї дати термін стратифікації (терміни і температура вказані на упаковці).

 

Наприклад: ми хочемо висадити пекан 15 квітня, віднімаємо 60 днів (термін стратифікації пекана), отримуємо дату початку стратифікації 15 лютого.

Якщо ви вирішили посадити насіння відразу в грунт під зиму (актуально для горіхів), стратифікація не потрібна. Осінню посадку зазвичай роблять починаючи з другої половини жовтня і до морозів. Зробіть канавку глибиною 5-10 см, покладіть в неї горіхи на відстань від 20 см і присипте землею, трохи утрамбуйте.

 

Порядок стратифікації

1. Замочуємо насіння у воді (краще питній або дощовій), терміни замочування вказані на упаковці. Не забуваємо міняти воду два рази на добу, вранці і ввечері. Насіння фісташки перед замочуванням потрібно акуратно дістати з шкаралупи, схожість буде набагато вище. Робіть це обережно, зародок кореня перебувати у верхній частині ядра!

2. Після замочування злийте воду і замочіть насіння в розчині антигрибкового біопрепарату "Фітоспорин" на 5 хвилин для дезінфекції (ми використовуємо цей біопрепарат через його безпечність для людини, але підійде будь-який біо-фунгіцид).

3. Змішати насіння з перлітом або піском (що більше підходить дивіться на упаковці). Складаємо суміш у пластиковий контейнер з кришкою.

4. Додаємо трохи води. Вода повинна повністю вбратися перлітом або піском. Якщо води багато, просто перевернути контейнер прикривши його кришкою і злити зайву воду. Після цього перемішайте, щоб суміш була пухка.

 

 

Дуже дрібне насіння зручно стратифікувати поклавши між двома ватними дисками або на ганчірочку і змочити водою. Обов'язково потрібно підтримувати вологість обприскуючи з пульверизатора.

 

5. Контейнер закриваємо кришкою і кладемо в овочевий ящик холодильника або залишаємо при кімнатній температурі в темному місці (точну температуру стратифікації дивіться на упаковці).

6. Раз в тиждень насіння знаходяться на стратифікації в холодильнику потрібно оглядати, при необхідності обприскувати водою з пульверизатора та вилучати зіпсовані.

Якщо пророщування проходить при температурі +20°С, то оглядати і перемішувати насіння слід щодня. Кришка контейнера повинна бути трохи прочиненими, при появі стороннього запаху повністю відкрийте кришку, видалите зіпсовані насіння, повторіть обробку насіння Фітоспорином і замініть перліт або пісок.

Слідкуйте за тим щоб не розвивалася пліснява. Якщо все ж вона з'явилася, повторіть обробку Фітоспорином.

Завершиться стратифікація з появою зачатків корінців. Насіння з корінцем потрібно висадити насіння без зачатка кореня ще краще залишити на стратифікації протягом рекомендованого терміну і висадити пізніше.

Якщо насіння не проросло під час стратифікації, це не означає що вони зіпсовані. Їх також слід висадити, зазвичай вони сходять, але трохи пізніше.

 

 

Посадка насіння

Після стратифікації насіння готові до висадки в грунт, але щоб вберегти рослину від весняних заморозків, шкідників та інших несприятливих факторів, подовжити період вегетації і отримати міцне рослина, готове до зимових холодів, посадку потрібно проводити у невеликі контейнери. У ролі контейнерів можуть служити пластикові пляшки, квіткові горщики або пластикові стакани. Контейнери з посадженими насінням тримайте при температурі від +15 до +20°С.

 

Порядок посадки

  1. ОБОВ'ЯЗКОВО! Перед посадкою обробити насіння розчином Фітоспорину.
  2. У контейнері робимо декілька отворів у дні. Для наповнення контейнера настійно рекомендуємо використовувати якісний готовий грунт (продається в будь-якому садовому магазині). Для більшості рослин підходить РН в районі 6-6,5 більш точну інформацію щодо вимог до грунту дивіться в описі товару, пункт «Ґрунт». Вибирайте як можна більш якісний грунт, який пройшов термічну обробку, такий субстрат не містить шкідників і спорів цвілевих грибів. Використання землі з вашої ділянки може призвести до зараження і загибелі рослин.
  3. Перед використанням грунт слід обробити для знезараження, пролити окропом, розчином Фітоспорину.
  4. Грунт в контейнері утрамбувати, зверху закладаємо насіння і присипаємо на 2-3 мм. Дрібне насіння менше 1 мм зверху не присипаються, їх слід розкласти на поверхні, трохи притиснути, зволожити і накрити контейнер плівкою або склом.
  5. Поливаємо дощової або питною водою і ставимо в тепле добре освітлене місце (наприклад на південне вікно).
  6. Щодня стежимо за тим, щоб земля була злегка вологою (використовуйте пульверизатор)
  7. Контейнери в яких з'явилися паростки намагайтеся ставити ближче до вікна.
  8. Після того, як мине загроза заморозків, рослину можна висаджувати в грунт разом з грудкою землі, для цього добре пролийте контейнер, вийміть рослину разом із землею і висадіть у лунку, після посадки полийте водою з лійки, щоб не порушувати структуру грунту.
  9. У перший рік рослині можуть нашкодити прямі сонячні промені, щоб цього уникнути посадіть з південної сторони "куліси" з кукурудзи, амаранту або сорго, вони захистять молодий саджанець.

Догляд за рослиною після висадки в грунт

1. Мульчуйте землю шаром 5-10 см навколо саджанця підсохлій органікою (листя, трава без насіння, солома) це збереже вологу навколо рослини.

2. Не забувайте періодично поливати рослину з лійки-душ (для збереження структури грунту) і пам'ятайте що зайвий полив може бути також небезпечний, як і нестача вологи.

Літня посадка насіння

Якщо Ви посадили насіння влітку, то перед висадкою у відкритий грунт переконайтеся що рослина встигне одеревеніти до зими (зазвичай це видно до вересня). Якщо до вересня саджанець в контейнері не одревенів, краще залишити його в контейнері до весни і висадити в березні-квітні. На зиму його варто помістити в прохолодне темне місце, ідеально підійде підвал.

Підготовка до зими

У перший рік молода рослина може не пережити сильних зимових вітрів, тому її необхідно захистити. Коли восени температура повітря знизиться до 0°C потрібно вкрити саджанці від зимових холодних вітрів. Для цього накрийте саджанець агроволокном або поліпропіленовим мішком (матеріал повинен бути дихаючим), укладіть на землю і присипте землею шаром ґрунту 10-20 см Ця нехитра процедура захистить вашу рослину в першу зиму від сильних морозних вітрів. Молоді саджанці боятися не стільки морозів, скільки холодного вітру. У наступні роки укриття вам вже не знадобитися.

Навесні необхідно вчасно зняти укриття. Робіть це коли температура буде плюсовою вдень і вночі, подивіться прогноз погоди на 2 тижні вперед. Якщо сильних морозів не очікується, то пора знімати укриття. Затягувати з цим не варто, щоб не запріли бруньки.

 

ВАЖЛИВО: якщо у вас на ділянці помічені миші, є ймовірність пошкодження кори укритих рослин. Найпростіше рішення, яке приходить в голову це засипати все навколо мишачим отрутою. Справа ваша, але якщо ви турбуєтеся про чистоту вирощеної продукції варто застосувати більш безпечні методи захисту.

Ви можете створювати своєрідні «столові» для гризунів у вигляді канав, куди поміщають рослинні залишки, харчові відходи та іншу мишачу їжу, що відволікає мишей від плодових дерев. Найкраще рішення — це створити на ділянці "грядки Розума" які заповнюються органікою, збільшують родючість грунту, накопичують вологу і вирішують проблему мишей.

Сподіваємося що інструкція відповіла на всі ваші запитання. Слідуючи їй ви обов'язково виростите сильні і здорові рослини.

Можливі проблеми.

1. Пошкодження при пересиланні або питання по якості. Для вирішення питання зробіть фото і надішліть на наш Viber або Telegram.

2. Низька схожість насіння. Причини: недотримання інструкцій, ураження грибками, недостатнє або надмірне зволоження.

3. Загибель рослини при пересадці. Причини: пошкодження коренів, шкідники, недостатнє або надмірне зволоження.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Інструкція до насіння павловнии

 

Інструкція до насіння хвойних

 

Інструкція для насіння фісташки

 

Інформація по посадці і догляду за саджанцями

 

Інструкція для міцелію трюфеля

 

Інструкція по посадці шафран

Інструкція по посадці рокамболя

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо після ознайомлення з інструкціями у Вас залишилися питання, Ви можете задати їх в Viber або Telegram.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner