Інструкція насіння павловнии
Максимально детально про вирощування павловнії читайте в нашій книзі
Інструкція для насіння павловнии
Насіння павловнии мають гарну схожість, але через дуже дрібний розмір вирощуються тільки через розсаду.
1. Для вирощування підійдуть касети для розсади, пластиковий контейнер з кришкою, або горщик .
2. Для посадки дуже рекомендуємо використовувати суміш якісного готового грунту і кокосового субстрату в співвідношенні 4 до 1. Вибирайте якомога більш якісний грунт (продається в будь-якому судовому магазині) РН в районі 6-6,5, який пройшов термічну обробку, такий субстрат не містить шкідників і суперечок цвілевих грибів. Використання землі з вашої ділянки може призвести до зараження і загибелі рослин.
3. Заповніть ємність грунтом і рясно пролийте водою.
4. Поверх грунту покладіть в один шар звичайну столову паперову серветку, збризніть водою з пульверизатора.
5. Висійте насіння (відстань 1 см один від одного) на серветку, розкладену на поверхню грунту.
6. Акуратно збризніть водою з пульверизатора, щоб насіння щільно прилипло до серветки.
7. Накрийте ємність для створення парникового ефекту прозорим матеріалом (пластикова кришка, скло, плівка) і помістіть при температурі + 20 °C.
8. Щодня відкривайте ємність для провітрювання і огляду, підтримуйте верхній шар вологим.
9. Насіння проростає за 7-14 днів, після цього кришку знімають.
10. Після сходів рослини найбільш вразливі і при переливі гинуть.
ПОЛИВАЙТЕ СХОДИ ЧЕРЕЗ ПІДДОН. ПОВЕРХНЕВИЙ ПОЛИВ РОБІТЬ ТАК ЩОБ ВОДА НЕ ПОТРАПЛЯЛА НА СТЕБЛА І ЛИСТЯ.
У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД ЧЕРЕЗ НЕСТАЧУ ОСВІТЛЕННЯ РОСЛИНИ МОЖУТЬ ВЫТЯГТВАТЬСЯ.
ЩОБ ЦЬОГО УНИКНУТИ РОЗМІСТІТЬ РОСЛИНИ НА ПІВДЕННОМУ ВІКНІ, ТАКОЖ ПОТРІБНО ПРОДОВЖИТИ СВІТЛОВИЙ ДЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ФИТОЛАМП.
10. Через 1-2 місяці рослини розсаджують по окремим стаканчики (підійде об'єм 200 мл)
11. Ще через 1-2 місяця можна висаджувати у відкритий грунт разом з комом землі (нічна температура не повинна бути нижче +5°C), для цього добре пролийте контейнер, вийміть рослину разом із землею і висадіть у лунку, після посадки полийте водою з лійки, щоб не порушувати структуру грунту.
Догляд за рослиною після висадки в грунт
1. Мульчуйте землю шаром 5-10 см навколо саджанця будь органікою (листя, трава, солома) це збереже вологу навколо рослини.
2. Не забувайте періодично поливати рослину з лійки-душ (для збереження структури грунту) і пам'ятайте що зайвий полив може бути також небезпечний, як і нестача вологи.
Підготовка до зими
Коли восени температура повітря знизиться до 0°C можна вкрити на зиму рослину. Для цього сформуйте земляний холмик висотою 20 см. Ця нехитра процедура захистить вашу рослин в першу зиму від сильних морозних вітрів. У наступні роки укриття вам вже не знадобитися.
Навесні необхідно вчасно зняти укриття. Робіть це коли температура буде плюсовою вдень і вночі, подивіться прогноз погоди на 2 тижні вперед. Якщо сильних морозів не очікується, то пора знімати укриття. Затягувати з цим не варто, щоб не запріли бруньки.
Після зняття укриття для однорічних рослин треба зробити технічний зріз. Треба залишити невеликий пеньок не більше 10 см висотою.
ВАЖЛИВО! Якщо ви посадили павловнію у відкритий грунт у другій половині літа, вона швидше за все не встигне одеревеніти. Такий саджанець не варто залишати на зиму, він може вимерзнути. Такі рослини викопують восени до настання морозів. Стебло обрізається, потрібно залишити невеликий пеньок на 1-2 почки. Після цього саджанець висаджується в контейнер об'ємом 2-3 літри і зберігатися в приміщенні з температурою від +5 до + 10°C. Навесні такий саджанець висаджується у відкритий грунт.
Максимально детально про вирощування павловнії читайте в нашій книзі
Натисніть на іконку нижче та напишіть ваше питання.