Інструкція шафран
Інструкція
Грунт повинен бути розсипчастий, добре дренований, ідеально підходять грунти із слабо-кислим і нейтральним PH.
Полив слід використовувати обережно, тільки в періоди посухи, перезволожений грунт може викликати хвороби цибулин. Ми використовуємо для поливу систему крапельного зрошення, та настійно рекомендуємо саме такий спосіб. Крапельний полив зберігає структуру грунту і з його допомогою можна легко підтримувати потрібну вологість грунту.
Висадка в грунт
Висадка цибулин проводиться у серпні-вересні, попередньо цибулини обробляють розчином «Фітоспорину» або іншого антигрибкового препарату. Перед посадкою грунт слід прокультивувати або перекопати.
Висаджувати слід так як цибулю. Робимо канавки глибиною 10 см, відстань між цибулинами 15-20 см, після присипаємо землею. Відстань між рядами 50-70 см. Якщо земля суха після висадки шафрану варто зволожити з лійки-душ або встановити крапельний полив. Сходи зазвичай з'являються у вересні - жовтні, цвітіння в жовтні - листопаді. Великі та середні цибулини формують квіти в рік посадки, дрібні на наступну осінь.
Взимку рослини чудово зимують у відкритому грунті, під снігом. Якщо у вашому регіоні снігу мало, можна прикрити невеликим шаром сіна або соломи (близько 5 см). Навесні шафран не цвіте, але продовжує вегетацію до травня, коли надземна частина висихає. У цей період можна викопати цибулини, трохи підсушити і розсадити в серпні або залишити в землі.
Догляд за рослинами
Основна операція – прополка бур'янів. Також добре себе зарекомендував посів у міжряддях азотфіксуючих сидератів (будь-які бобові культури), вони збагачують грунт азотом і глушать бур'яни.
Влітку надземна частина рослини висихає. Якщо ви залишили цибулини в землі на літній період, слід подбати про те, щоб ділянка не заросла бур'янами, інакше восени з початком вегетації, вони будуть пригнічувати ріст шафрану.
Збір і виробництво спеції
Цвітіння шафрану відбувається з початку жовтня по кінець листопада. Кожна рослина зазвичай формує від двох до п'яти квітів. Квіти збирають рано вранці. З квітки витягують три червоних тичинки (без жовтої частини). Зібрані тичинки потрібно висушити до вмісту вологи 10-15%. Для сушіння використовують побутові сушарки ("дегидратор") або при невеликій кількості сушать на папері в кімнатних умовах.
Для отримання одного грама сухої спеції потрібно 150-200 квітів.
Після вилучення тичинок квіти ми також висушуємо і реалізуємо їх виробникам трав'яних чаїв.
Натисніть на іконку нижче та напишіть ваше питання.