Вирощування фісташок у відкритому грунті, перспективи для України


Задаючись питанням, як виростити фісташки в домашніх умовах, потрібно розуміти особливості її будови. Культура має сильно розвинений корінь, який не можна підрізати, інакше вона загине. Саме тому багато хто скептично ставляться до вирощування рослини. Купивши насіння і посадивши їх у маленький горщик, люди отримують гіркий досвід — рослина гине.
Так як же виростити цю культуру, і що ми знаємо про розмноження фісташки? Всі ці питання дуже цікавлять українців. Для початку необхідно розуміти, що фісташка — це вітрозапилювальна дводомна рослина. Для утворення плодів потрібні жіночі і чоловічі дерева. Зазвичай одного чоловічого вистачає, щоб запилити 8-10 жіночих. Якщо ви хочете виростити культуру з насіння, то потрібно купувати їх у перевірених продавців. Наприклад, наші насіння привезені з гірських районів Узбекистану, де температура досягає -35°С, як і в Україні. Тобто вони адаптовані до нашого клімату, залишилося вибрати правильне місце і контейнер, тоді результат порадує. Ми садимо культуру в спеціальний високий контейнер, який дозволяє наростити довгий центральний корінь. Там вона зростає 3-4 місяці і тільки після цього висаджується в грунт. Ми вирощуємо саджанці самостійно і гарантуємо якісну упаковку та приживлюваність. В подарунок до них йде докладна інструкція, в якій описані правила по догляду і вирощуванню рослини.
Якщо говорити про розмноження культури, то тут варто сказати не тільки про насіння і саджанці, але і про окулірування (щеплення фісташки очком, взятим від черешка культурного сорту). Чому цей метод дуже цікавий? Справа в тому, що плодоносити фісташка починає на 5-6 рік, тобто до цього часу дізнатися жіноча це дерево або чоловіче ніяк не можна. Щоб заощадити час, деякі садівники використовують окулірування. Вирощування фісташки в Україні не складе труднощів, якщо знати ці всі ці тонкощі. Варто додати, що культура світлолюбна, посухостійка і не вимоглива до грунту.
Фісташка та її вирощування в Україні сьогодні набирає обертів. Перспективи для нашої країни очевидні: кілограм горішків коштує 400-500 гривень. З одного дорослого дерева можна збирати 20-25 кг. Навіть якщо посадити 30-50 дерев, то можна цілком непогано заробити, особливо якщо врахувати, що живуть вони 100-150лет. Крім того можна займатися продажем живців, насіння і саджанців.
Виходить цілком перспективний і прибутковий бізнес, але не багато хто розуміють це. Люди виїжджають з країни, вважаючи, що роботи тут немає. Заробляють «за бугром» копійки і піднімають економіку інших держав. Варто думати ширше і шукати можливості заробити в Україні, як бачимо, вони є. Вирощування фісташки справжньої може стати основним або додатковим доходом. Таким чином, можна підняти економіку України, зробити населення успішніше і заново відновлювати сільське господарство в країні, використовуючи наші родючі ґрунти. Вирощуйте фісташки!
- Насіння павловнии - кращий спосіб розмноження рослиниОсобливою популярністю в Україні почали користуватися насіння павловнии. Це і не дивно, рослина дійсно дуже цінне і перспективний для нашої країни.Насіння павловнии - кращий спосіб розмноження рослини
- Вирощування волоського горіха як бізнес, перспективний напрямВирощування волоського горіха як бізнес в Україні набирає обертів. Це і не дивно, адже горіхи є невід'ємною частиною раціону.Вирощування волоського горіха як бізнес, перспективний напрям