Павловнія, посадка і догляд у відкритому грунті України
Якщо говорити про достоїнства культури, то це в першу чергу декоративність. Рослина має розкидистою кроною. Її цвітіння починається навесні та може тривати до 7 тижнів. Це робить павловнию ідеальною рослиною для озеленення міст, парків, скверів та присадибних ділянок.
Вирощування павловні' у відкритому ґрунті України не складне заняття, яке буде під силу навіть початківцю аграрію. Однак важливо розуміти, що з 5-7 видів, повстяна найбільш зимостійка. Доросла рослина павловнія може витримувати короткочасні морози до -28°С. Це означає, що культура може рости практично в усіх регіонах нашої країни. Крім того, вона вважається одним з самих швидкорослих дерев, які за 5-6 років можуть виростати до 6-7 метрів.
Висаджувати рослину треба на сонячному місці, а поливати її потрібно перші три роки. Посадка та догляд за павловній не займуть багато часу, зате результат порадує. Рослина любить вологий теплий клімат і якщо надати йому такі умови, вона порадує своїм стрімким зростанням. При правильній агротехніці, вже до семирічного віку рослина дасть відмінний матеріал – товсті, не менше 10 см у діаметрі та рівні стовбури, які можна використовувати при будівництві, для господарських потреб та виробів.
Через чималу вартість саджанців багато хто відмовляється вирощувати рослину на ділянках і тим більше з метою отримання прибутку. Ймовірно, вони не знають, що рослина легко розмножується насінням. Головне саджати ті, що зібрані з дерев, що ростуть в Україні. Тому що культура, вирощена з імпортного насіння, може вимерзати через непристосованість материнської рослини до клімату України. Посадка та догляд за деревом павловніі – це захоплююче заняття, за яке ви отримаєте винагороду у вигляді сильних та красивих дерев.
Часто садівників цікавитимуть шкідники павловнії. Дуже рідко культура може «підхопити» грибкові захворювання, попелицю або щитівку. Щоб уникнути появи грибків, потрібно не перезволожувати ґрунт, а від попелиці врятує профілактична обробка біоінсектицидами.
Павловнія – дуже перспективна культура для України, європейські переробники знають про позитивні характеристики її деревини та готові купувати та укладати контракти. Нам залишається лише посадити дерево, почекати 5-8 років і реалізувати сировину. Не бійтесь вирощувати екзотичні для нашої місцевості рослини та посадіть павловнію.
- Волоський горіх плодоношення в УкраїніПлодоношення волоського горіха залежить від багатьох факторів. Недостатньо просто купити насіння чи саджанці, хоча це теж важливий момент.Волоський горіх плодоношення в Україні
- Вирощування волоського горіха як бізнес, перспективний напрямВирощування волоського горіха як бізнес в Україні набирає обертів. Це і не дивно, адже горіхи є невід'ємною частиною раціону.Вирощування волоського горіха як бізнес, перспективний напрям